Asma Tavan

Alçıpan Asma Tavan Sisteminin Avantajları

Her türlü iç asma tavan uygulamasında kullanılır. Tesisleri gizleyerek dekoratif alanlar yaratın. Tesisler kolay müdahale edilebilir. Hafifliği nedeniyle binanın ulaşım sistemi üzerinde çok az etkisi vardır. İnşaat hareketleriyle uyumludur. Bu nedenle, depreme dayanıklı binalar için idealdir. Yangına dayanıklılık, akustik ve ısı yalıtımı gibi performans gereksinimleri kolayca sağlanır. Ulaştırma ve işçilikten tasarruf.

ASMA METAL ÇATI

Bu sistem, dekorasyonunuza klasiklik ve modernite katabilen nadir yapılardan biridir. Çatı veya duvar tarafından oluşturulmuştur.

Kabloların, Kontrol Panellerinin vb. Montajı

MALZEME

Sabit dış çerçeve ve hareketli iç çerçeve, 1,2 mm’lik bükülme ve bükülmeye dirençli alüminyum malzemeden yapılmıştır. Bağlantı elemanları asma tavan ve emniyet yayı Micron Zinc Kaplamadır. İç çerçevede standart bir alçıpan vardır.

UYGULAMA

Asma tavan alçıpan kontrol kapakları; Küçük bir dokunuşla açılabilir ve boya, seramik veya benzeri malzemeler yapı ve boyutta uygulanabilir. Hareket ve güvenlik unsurlarını içeren (gizli menteşe, anahtar, güvenlik çamaşır makinesi vb.) Yapısal bir elementtir.

YÜZEY KAPLAMASI

Taşıyıcı ve mobil çerçeve Ral 9010 standarttır. İstenirse RAL koduna göre diğer renkler elektrostatik toz boya olarak üretilebilir.

MONTAJ

Dış çerçeveyi standart olarak alçıpan tavana vidalayarak uygulanır.

Neredeyse tüm inşaat koşullarına uygun alçıpan çözümleri. Şantiye kurulumuna özel çözümler sunar. Sistem rayı ve profil bölümleri, yalnızca standart yapı durumunda değil, aynı zamanda özel gereksinimleri de karşılayan sistem duvarları gibi komple montaj duvarlarının oluşturulmasını sağlar.

ALÇI

Alçıpan, ince alçıpan panellerden oluşan bir yapı malzemesidir. Panel, iki özel kağıt tabakası arasına sıkıştırılmış bir sıva tabakasından oluşur. Alçıpan, ıslak alçıyı sıvaya uygulamak için önceki genel teknikten çok daha verimli bir yapı yöntemi sağlar. Kurulumu kolay olmakla birlikte, alçıpan binalara karşı yangından korunma önlemi alır. Alçı cam şeklinde çok miktarda su içerir; 10 ayak kare (1.0 m2) kuru duvar, 2 litre (2 1) su içerir. Ateşe maruz kaldığında, alçıpan üzerindeki su buharlaşır; Panelin sıcaklığı, tüm su boşaltılana ve alt ahşap çerçeveyi koruyana kadar 212 ° F (100 ° C) ‘de kalır. Tüm su buharlaştıktan sonra bile, sıvanın kendisi yanmayacak ve büyük ölçüde yangından korunma sağlamaya devam edecektir. Alçıpan binlerce yıldır yapı malzemesi olarak kullanılmaktadır asma tavan. Aslında, Mısır Büyük Piramitleri’ndeki duvarlara en az 4000 yıl önce uygulanan sıva hala iyi durumda. Bugün, alçıpan panelleri dünya çapında modern inşaatlarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Ham İçerik

Alçı panelin ana bileşeni mineral sıvadır. Dünyada bol miktarda çökeltilerde bulunan hafif yoğunluklu bir kayadır. Her alçı molekülünde (veya dihidro kalsiyum sülfat), iki su molekülünden (1 H20) ve bir kalsiyum sülfattan (CaS04) oluşur. Bileşik ağırlıkça% 21 su, fakat hacimce yaklaşık% 50 su. Alçıda bulunan su cam formunda olduğundan malzeme kurudur. Başka bir kristalli su olan buz, oda sıcaklığında bir sıvı olmasına rağmen, alçı moleküllerindeki su 212 ° F’ye (100 ° C) ısıtılmadıkça katı kalır, bu noktada gazın durumu değişir ve buharlaşır.

Alçı olarak adlandırılan alçı, antik Yunanlılar tarafından insan tarafından bilinen en faydalı minerallerden biridir. En saf haliyle beyazdır, ancak safsızlıklar genellikle gri, kahverengi, pembe veya siyah gibi renkler verir. Eski Asurlular kaymaktaşı adını verdi ve heykellerini yaptı. Günümüzde pudralı sıva çok çeşitli uygulamalar için kullanılmaktadır. Bazı diş macunu markalarının bir bileşenidir ve boya, kozmetik ve ilaçlar gibi ürünler için dolgu maddesi olarak kullanılır. Aracın camı parlatıldığında sıva yatağına sabitlenir. Asma tavan Alçı, gübre ve toprak düzenleyici gibi tarımsal alanlara uygulanır. Mükemmel bir kalsiyum kaynağı olan ekmek gibi yiyecekleri takviye etmek için kullanılır. Hareketli görüntülerde simüle kar fırtınası oluşturmak için bile kullanılır.

Su muhtevasının% 75’ini çıkarmak için kırık ve ısıtılmış sıva, Paris’in sıva olarak bilinir. Bu ince beyaz toza su eklendiğinde, elde edilen malzeme istenen herhangi bir şekilde kolayca kalıplanabilir. Kuruduktan sonra, yenilenen sıva istenen şekli koruyarak kaya özelliklerini kurtarır. Asma tavan Alçıpan yapımında kullanılmasına ek olarak, bu malzeme heykelleri, kapları, tabakları, banyo aksesuarlarını ve kırık kemikleri eritmek için kullanılır.

Saf haliyle, sıva beyazdır, ancak safsızlıklar genellikle gri, kahverengi, pembe veya siyahtır. Su muhtevasının% 75’ini çıkarmak için kırık ve ısıtılmış sıva, Paris’in sıva olarak bilinir. Bu ince beyaz toza su eklendiğinde, elde edilen malzeme istenen herhangi bir şekilde kolayca kalıplanabilir.

Kuzey Amerika’da her yıl milyonlarca ton alçı taşı çıkarılıyor ve alçıpanın kullanıldığı ana ürün. Yeni çıkarılan malzemeye ek olarak, alçıpan üretiminde kullanılan sıvanın% 20’sine kadar üretim tesisinde veya şantiyelerde üretilen atıklardan geri dönüştürülebilir. Enerji santrallerinde baca gazı kükürt gidermesinin bir yan ürünü olarak üretilen alçı, yüksek kaliteli alçı panellerin üretimi için ekonomik ve ekolojik bir hammadde sağlar.

Çoğu alçıpan üretiminde iki tür kağıt kullanılır ve geri dönüştürülmüş gazetelerden her iki tip de yapılır. Fildişi manila yüzey kağıdı, uygun bir şekilde hazırlandığında, duvar boyası için çoğu boya ve diğer ürünleri kabul eder. Gri destek kağıdı, banyo gibi ortamlarda su buharının akışına dayanan özel bir tür kuru duvar üretmek için alüminyum folyo ile lamine edilebilir. Farklı kağıt tipleriyle özel tip alçıpan tipleri yapılabilir; Asma tavan Örneğin, bazı kağıtlar değişik derecelerde neme karşı dirençlidir, diğer bir tür yüksek emici kağıt ise yerleştirmeden sonra ince bir sıva tabakasını kabul etmek üzere tasarlanmıştır.

Ürün Evrimi

Yüzyılın başında alçıpanın icadından bu yana, daha hafif bir ağırlığa ulaşırken performans özelliklerini iyileştirmek için ilerleme kaydedilmiştir. 1950’lerin sonunda, standart alçıpan (yangına dayanıklı değil) metrekare başına 2 pound (metrekare başına 9,8 kg); Çeşitli standart alçıpan türleri şu anda metrekare başına 1,6 pound’dur (metrekare başına 8 kg). Bu sadece nakliye ve montajı kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda nakliye maliyetlerini de düşürür.  Sonlarında ve 1960’ların başlarında yangına ve neme dayanıklı alçıpan geliştirilmiştir. Yoğunluk kontrollü tavan panelinin (CD) geliştirilmesiyle birlikte bir başka yenilik daha geldi. Bu üründe çekirdek, standart yoğunluktaki bir çekirdeğin her iki yanında ince ve yoğun tabakalar oluşturmak için sıkıştırılır. CD kartı 0,5 inç (12,7 mm) kalınlığında olmasına rağmen, geleneksel 0,62 inç (15,7 mm) kalınlığında kuru duvardan daha gevşektir.

Asma Tavan Çeşitleri

 Açık Asma Tavanlar

Bunlar mevcut olan en yaygın çatılardır. Farklı yüz desenlerine, akustik özelliklere ve yangına dayanıklılık indekslerine sahip çok çeşitli karolar vardır. Izgara sisteminin kendisi 15 mm veya 24 mm genişliğinde bir tüfek sistemi olabilir ve en sık kullanılan boyutlar 600 x 600 mm veya 1200 x 600 mm’dir. Kenarlıklar, kare kenarlıklar, bazen kenar kenarları ya da tuğla kenarları olarak adlandırılan detaylar için seçenekler de vardır.

 Kare Kenarlı Detay

Bu tip tasarımın avantajlarından biri, hızlı ve hızlı montajı kolaylaştırmasıdır. Diğer bir avantajı kolay erişime izin vermesidir, böylece bakım boşluğun içinde yapılabilir ve hasar durumunda döşemeler kolayca değiştirilebilir.

 Asma Tavanlar

Bu çatı tipleri çok tercih edildi, fakat artık çatıya erişim zor oldukları için tercih edilmiyorlar. Gizli kenarın orjinal detayı, tek bir suyun hasarlı / kırık kiremitlerini değiştirmeyi neredeyse imkansız hale getirdi.

 Gizli Kenar Detayı

Ayrıca, aşağıda gösterildiği gibi kenar detaylarını kullanarak kolay erişime izin veren bazı gizli tavan tipleri de vardır.

Alternatif Gizli Kenar Detayı

Yeni bir asma tavan nasıl kurulur

Tavan Yüksekliği

Asma tavan montajı çok kolaydır. Karar vermen gereken ilk şey tavan yüksekliği. Tavan, karoların döşenmesini sağlamak için 200 mm’lik boş bir alana ihtiyaç duyar, ancak kurulumunuz 600 x 600 mm aydınlatma armatürlerinden daha fazla alan gerektiriyorsa, yüksekliği belirledikten sonra çevreyi düzeltmeniz gerekir. Bir sonraki adım çatı yerleşimine karar vermektir. 600x600mm’lik bir sistem kullanarak, genel bir kural olarak, kenarlarda en büyük kesilmiş karolara sahip olmalısınız. Örneğin, çatınız 2700 mm uzunluğa sahipse, kenar karolarınız bitişik tarafta aynı boyutta 450 mm genişliğe sahip olmalıdır.

Tavan ızgarasının tasarımını belirledikten sonra, ana destek çubuklarını tavan süspansiyon kablosunu kullanarak 1200 mm ortasına sabitlemelisiniz. Kablo 1200 mm merkezlerde de belirtilmelidir. Daha sonra, 1200 mm çapraz profilleri ana profiller ile 600 mm çapraz profilleri arasında 600 mm ortasındaki 1200 mm çapraz profillerle birleştirin.

Asma tavan montajı nispeten kolaydır, ancak bunların tümü biraz karmaşıksa veya becerilerinizin ötesine geçerse, profesyonel yardıma ihtiyacınız olacaktır.

 Asma Tavanınız İçin Gerekli Malzemeler
  • Metal veya el testeresi.
  • Beş metrelik rulet, bıçaklı bıçak, işaretlemek için kalem.
  • Matkap ve tornavida.
  • Alçıpan
  • Çapalar ve vidalar.
  • Çelik ankrajlar.
  • Köşe Profili
Standart Asma Duvar Tavan

Çevresindeki asma tavanları bitirmenin birçok farklı yolu vardır. Bunlardan en yaygın olanı, en düşük maliyet olduğu gibi, standart bir açı düzenlemesidir. Standart açı düzeltmesi, duvarlar düz ve düz olduğu sürece iyidir.

Asma Tavan Gölge Kenarı

Başka bir yol, standart köşe profili yerine görsel olarak daha iyi bir gölge kenarı köşe profili kullanmaktır, ancak odanın köşeleri 90 derece açılara sahip değilse, istediğiniz sonucu elde edemeyebilirsiniz. Ek olarak, standart açıların düzenlenmesi gibi duvarlar düz ve düz olmalıdır, aksi takdirde duvar ile zemin arasında boşluklar oluşabilir.

Asma Tavan Gölge Kenarı

Gölge ahşap plakalar ile standart asma tavanlar

Çevreyi bitirmenin en iyi yolu, bir gölge şeridi kullanmaktır ve düzensiz bir duvar için kullanabilirsiniz. Yine de bir açı kısayoluna gereksinim duymanıza rağmen, genel efekt, çatı tamamlandığında tavanın yüzeye benzemesini sağlar. Duvarların kenarlarından farklı olarak, renkli kalıplar sıvalı olmayan tuğlalar için de mükemmeldir, çünkü ahşap çıta duvardaki tüm küçük dalgalanmaları kapsar.

Gölge Ahşap Plakalar ile Standart Asma Tavanlar

Asma tavan boyalı mı? Asma tavan plastik ve çatı boyası ile boyayabilirsiniz; Ancak, asma tavanlarınızı boyarken, özellikle ofislerde kullanılan asma tavanların eğlenceli bir yapıya sahip olduğunu unutmamalısınız, bu nedenle bir rulo ile fırçalamada zorluk çekebilirsiniz, bu nedenle bir püskürtme tabancasıyla boyamayı önerebiliriz. Sert bir yapıya sahip modellerde rulo fırça ile kolayca uygulayabilirsiniz.

Asma tavan hizmetlerimiz için  0535 771 2549

Başa dön
Nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by