Basınçlı Kap İmalatları

Firmamız uzun yıllara dayanan tecrübeli her türlü basınçlı kap imalatları ve tank imalatı yapmaktadır. Tasarım ve mühendislik hesapları basınç sınıfına ve kullanım amacına göre yapılır, uluslararası standartlara ve kalite kontrol yöntemlerine uygun imalat ve montajlar hazırlık aşamasından başarıyla gerçekleştirilir. Projeden kaliteden ödün vermeden. Temelde basınçlı kaplar; Kazanlar, kompresörler, buhar ve sıcak su kazanları, basınçlı asit tankları, gaz tankları, sıvılaştırılmış petrol gazı tankları ve tüpleri, tanklar ve asetilen boruları, zehirli ve zararlı gaz içeren kaplar. Basınçlı hava, elektrik enerjisi kullanımı uygun olmayan veya tehlikeli olduğunda, hizmet sektöründe değil, üretim sektöründe sıkça kullanılan bir tür saklanabilir enerjidir.

Basınçlı Kap İmalatları Hizmeti Model Demir Doğrama

Sıkıştırılmış havanın çalışma mantığı ilk önce bir tahrik makinesinden (elektrik motoru, patlayıcı motor, türbin vb.) Kompresöre mekanik enerji biçiminde aktarılır, böylece sıvı enerjisi bir enerji şekline dönüştürülür. (bir tür potansiyel enerji veya basınç enerjisi). Bu enerji daha sonra uzak noktalara hava sağlamak ve basınç potansiyelinden mekanik enerji elde etmek de dahil olmak üzere çeşitli amaçlar için kullanılır. Hava kompresörleri bu tür sistemlerin kalbini oluşturur. Ortam basıncında, kompresöre taşınan hava, moleküler bazda sıkıştırma veya ivme ile istenen basınca getirilir. Kompresörler iki tipte olabilir: pozitif ve dinamik yer değiştirme basınçlı kap imalatları.

Yardımcı ekipman, kompresörden basınçlı havanın depolanmasına, taşınmasına, akışına ve basıncının hava talebine göre ayarlanmasını sağlar. Basınçlı kap imalatları genel olarak, yardımcı elemanlar; Filtreler, ayırıcılar, kurutucular, basınç kontrolörleri, basınçlı hava depoları, basınçlı hava dağıtım tesisatı. Basınçlı hava, enerjinin biriktiği bir sıvı olarak düşünülebilir. Başka bir formda, enerji önce tahrik makinesinden (elektrik motoru, patlayıcı motor, türbin, vb.) Mekanik enerji biçiminde kompresöre aktarılır, böylece sıvının iç enerjisi potansiyel enerjiye dönüştürülür. veya basınç enerjisi. Bu enerji daha sonra uzak noktalara hava sağlamak ve basınç potansiyelinden mekanik enerji elde etmek de dahil olmak üzere çeşitli amaçlar için kullanılır.

Basınçlı kap imalatları birçok sanayi sektöründe ve üretim işlemlerinde kullanılmaktadır. Basınçlı kap imalatında, önceki, sonraki ve paralel işlem teknolojileri dikkate alınmalı ve aynı zamanda en yüksek kalite ve güvenlik standartlarını garanti etmelidir. Bu nedenle, basınçlı kap planlama her zaman şirkete özel çözümler gerektirir.

Her türlü gaz tankları, proses tankları, paslanmaz çelik silolar, saha tankları uzman personelinize yardım etmeye hazırdır. 200’e yakın özel üretim basınçlı kap ile Çelik, müşterilerinizin isteklerine göre tasarlanan projelerde sizin yardımınıza her zaman hazırdır. Basınçlı kaplar; Toplam vakum, yüksek basınç. Paslanmaz çelik, özel alaşımlar, karbonlu çelik malzeme. Tek duvar, çift duvar, üç duvar, yalıtımlı

Üstten raflı kavrama tipleri: Askerler, cıvatalı flanşlar, hızlı açma (kelepçe tipi, süngü tipi), çıkarılabilir hidrolik veya elektromekanik kapak. Kuzey Amerika’da, basınç bileşenleri için düzenli bir yasal standartlar kümesi yoktur ve Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’nın çoğu bölgesinde, ilgili tesislerin operatörlerinin bu standartlara uymasını gerektiren yerel düzenlemeler vardır.

Kimya ve enerji endüstrilerinin küreselleşmesinin bir sonucu olarak, işletmecilerinin tesislerinin dünya genelinde aynı standarda ulaşmasını istedikleri proje sayısı artıyor. Elbette, bu ekonomiktir çünkü standart fabrika tasarımları uygulama sırasında daha az para ve güç gerektirir ve önceki deneyimlerden daha kolay uygulanabilir basınçlı kap imalatları. Aynısı bakım, tamir ve yedek parçalar için de geçerlidir. Kazan ve basınçlı kap için standardı bulunmaktadır. Diğer belirleyici faktörler uluslararası mevcudiyet ve malzeme ve bileşenlerin satın alma maliyetleridir.

 

Başa dön
Nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by