Buhar Kazanları İmalatı

Buhar Kazanları Hakkında 

Buhar kazanları, suyun içinde dolaştığı ve buharlaştığı kazanlardır. Bunlar, yüksek buhar kapasitesine ve yüksek basınca ihtiyaç duyan şirketler için geliştirilmiş ve üretilmiş buhar kazanlarıdır. Yanma odası, boru kaynağını bükerek oluşturulan panellerle çevrilidir. Su borularının buhar kazanlarında yakıt olarak; Katı yakıt, sıvı ve gaz kullanırlar. Güvenlik nedeniyle bunlar daha güvenlidir çünkü su borulardan geçmektedir. Su hacminin düşük olmasından dolayı, rejime daha hızlı bir şekilde sokulurlar.

Buhar Kazanları Özellikleri

Müşteri talepleri doğrultusunda her tip yakıtla çalışan D tipi su borulu kazanlar ve köşe tipi su borulu kazanlar üretiyoruz. Tasarladığımız su borulu buhar kazanları, en gelişmiş tasarım ve analiz programları ile tasarlanmakta ve analiz edilmektedir. Böylece verimliliği garanti ediyoruz. Kazanın arkasına kurulacak ekonomizör ile kazanın daha verimli çalışmasını sağlıyoruz. Su borulu buhar kazanları kullanılan yüksek ısı yalıtımlı refrakter ve yalıtım malzemeleriyle enerji kaybını minimize ediyoruz.

Su borulu kazanlar ve alev duman borulu kazanlar arasındaki fark düşük patlama riskidir, ancak işletme sırasında iyi bir su şartlandırması olması çok önemlidir. Ek olarak, kazan için gerekli su arıtma sistemleri ve kimyasal ürünler ile sistemimize tam otomatik olarak entegre edilebilir, böylece müşterilerimize eksiksiz çözümler sunabiliriz. Standart ekipman üretimine ek olarak, şirketimiz ahşap gibi birçok sektör için çekiş işlemi makineleri (taşıma sistemleri, otoklavlar, yıldız soğutucular, endüstriyel kurutma fırınları, boya fırınları, vb.) Tasarlar, üretir ve birleştirir.

Güney Amerika’dan Uzak Doğu’ya, Balkan ülkelerine ve Türkiye cumhuriyetlerine yurtiçi ve yurtdışındaki referanslarımızı başarıyla tamamladık. Firmamızın ürettiği ve faaliyette olan makine dairelerinin ve komple kazan dairelerinin referanslarımızı “Referanslarımız” bölümünde bulabilirsiniz. Şirketimiz, kazan ve basınçlı kap üretiminin her aşamasında bağımsız uluslararası denetim kuruluşları ile işbirliği içinde çalışmaya devam etmekte ve standart ve prosedür gerektiren ürünler için belgelendirme prosedürleri uygulanmaktadır.  Ürün yelpazesine yeni ürünler ekler ve bu ürünlerle müşterilerine en ekonomik, en verimli ve en faydalı çözümleri sunmayı amaçlar. Fabrikamızın tesis ve mimari tesislerine ve müşterilerimizin kazan dairelerine uygun makine ve kazan imalatında kullanılan standart kapasite ve boyutlara ek olarak, özel ebat ve kapasiteler de üretmeye devam ediyoruz buhar kazanları. Şimdiye kadar imzaladığımız tüm projelerde elde ettiğimiz sonuçlar ve müşterilerimizin memnuniyeti bizi onurlandırıyor ve her zaman daha iyisini yapmak için bizi motive ediyor.

Yüksek Basınçlı Buhar Kazanı

Hastanelerde buhar üretimi, elektrik üretimi, su ısıtma, merkezi ısıtma ve sıhhi tesisat gibi birçok ticari uygulamaya sahiptir. Buhar, endüstriyel olarak yiyecek ve içecek, çimento, gübre, kağıt, ilaç ve ilaç üretimi alanlarında da buhar kazanları kullanılır. Kazanlar, yapısal kuvvetleri dağıtmak ve bu nedenle  ticari ve endüstriyel kullanımdaki uzun yıllara dayanan deneyimi sayesinde kazan ömrünü uzatmak üzere tasarlanmıştır. Kazan tasarımı, tüm güvenlik gereksinimlerini karşıladığından ve basınçlı ekipman direktifine ve ülkeye özgü mevzuata uygun olduğundan, işletme sırasında toplam güvenlik garanti edilir.

Uygun çalışma koşulları sağlandığında, buhar kazanları ömür boyu değerleri. İmalatını sağladığımız marka buhar kazanları, yüksek teknoloji ile üretilen yüksek verimli buhar kazanlarıdır. Tüm buhar kazanları fabrikamızda standartlara göre belirlenen testlere tabi tutulmakta ve hizmetinizde sunulmaktadır.

GARANTİ ŞARTLARI

Garanti süresi, buhar kazanları teslim tarihinden itibaren başlar ve 2 yıldır. Bu dönemde buhar kazanları tarafından üretim hatalarına karşı garantilidir. Buhar kazanlarının garanti süresi içerisinde arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Malın tamir süresi en fazla 30 iş günüdür. Bu süre, ürünün fabrikamıza bildirildiği tarihten itibaren başlar. Buhar kazanlarının garanti süresi içinde arızalanması durumunda, parça değeri ve değiştirilecek işçilik maliyetleri için herhangi bir ücret alınmayacaktır. Kullanım kılavuzundaki talimatlara uygun olarak kazan kullanımından kaynaklanan arızalar garanti kapsamında değildir.

Buhar kazanlarının taşınması sırasında hasar ve arıza. Yanlış konum, konum, yanlış kapasite seçimi, tesisat borularının hatalı bağlantıları ve buhar kazanlarının yanlış kullanımı nedeniyle hasar ve arıza. Buhar kazanlarının montajı ve işletimi sırasında yabancı malzemenin buhar kazanına girmesinden kaynaklanan hasar ve arıza. Buhar kazanları için yetersiz baca. Harici sarf malzemelerinden, güvenlik aksesuarlarından, aksesuarlardan ve yedek parçalardan kaynaklanan buhar kazanlarının hasar görmesi ve arızası. Aşırı montaj basıncı ve buna bağlı hasar ve arıza.

Dış, fiziksel etkiler, çizikler ve kırıklar vb. ve kimyasal ajanların neden olduğu zarar ve arızalar. Buhar kazanları için uygun olmayan yakıt kullanımından kaynaklanan hasar ve arıza. Buhar kazanlarının su, yetersiz su veya arızalı su ile çalışmasından kaynaklanan hasar ve arıza. Kullanıcının bakım ve periyodik kontroller yapmamasından kaynaklanan hasarlar ve arızalar. Izgara kırıklarının soğutulmasından dolayı buhar kazanlarının aşırı yüklenmesi ve kazandaki küllerin soğutulması garanti kapsamında değildir.

Şirketimize önceden bildirimde bulunmaksızın veya herhangi bir şekilde cihazın manipülasyonu ve ayarlanması sonucu ortaya çıkan hasar ve arızalar olmadan onarımlar veya değişiklikler yapılacaktır. Doğalgaz sistemine dönüştürülen buhar kazanlarında hatalı gaz tesisatı bağlantıları; Arıza ve bunlardan kaynaklanan cihaz arızaları.

Akışkan yataklı buhar kazanları, her türlü bitki tarımsal atığı (odun, ağaç kabuğu, bitkilerin kabuğu ve kökleri), geri dönüştürülmüş kağıt ve kağıt hamuru artıkları, bataklık kömürü, atık su arıtma çamuru, kanatlı atıkları, birleşik atık kömürle birlikte atıklardan elde edilir veya yakılır.

Buhar kazanları imalatı ve diğer hizmetlerimiz için firmamızı arayabilirsiniz.

 

 

Başa dön
Nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by