Çatı

Bina yapımında en çok ihmal edilen ve hiç vurgulanmayan çatıdır. Ayrıca binanın çatı eksikliğinin sadece üst katta yaşayan insanlar için bir sorun olduğuna inanılmaktadır. Ancak, bir süre sonra evsiz binalarda başlayan sorunlar kısa sürede tüm sakinler için ilgi konusu haline geldi. Üzerlerinde çatısız yalıtımı olmayan binalar su kaçağı, enerji kaybı, nem veya ısı nedeniyle birkaç yıl içerisinde yıpranmaya ve değer kaybetmeye başlar. Bu problemler bir süre sonra tüm binayı etkiler ve yaşam kalitesini düşürür.

Çelik Konstrüksiyon  Çatı İnşaatı

Çatısız binalarda yeni çatıların inşası veya mevcut çatıların yıkılmasıyla çatıların yeniden inşası, inanıldığı kadar zor ve pahalı değildir. Uzun vadede, yeni bir çatı inşa etmenin maliyeti, çatı veya kusurlu bir çatı olmayan bir binanın sakinleri için finansal yükte olduğu gibi çok daha düşük olacaktır. Binanızın mimari ve inşaat özelliklerine ve tercihlerinize bağlı olarak çeşitli tip ve tiplerde yeni çatılar inşa ediyoruz.

 Model Demir Doğrama Çelik Konstrüksiyon Çatı Yapımı

İstediğiniz stille ve istediğiniz stille tavan inşa ederek sizi bu sıkıntıdan kurtarıyoruz. Fayans, ahşap, membran, fayans gibi çeşitli alternatifler doğrultusunda geliştirilen özel projelerimiz, uzman kadromuz ve kaliteli hizmetimizle sizlerle buluşuyoruz. Yeni çatıların yapımı hakkında fazla araştırma yapmanız gerekmez. Yeni çatınızı birlikte planlayıp inşa edelim.

Yeni Çatı Yapımı

Çatılar binaların önemli bir bölümünü oluşturur. İstanbul’da yaşayanlar, çatı ile ilgili tüm sorunları çözmek için  yeni çatı şirketleri ile iletişime geçmelidir. Çatıların yalıtımı, onarımı ve temizliği önemlidir. İstanbul’daki yeni çatı şirketleri bu işlemleri tamamen gerçekleştiriyor. Ancak, tüm şirketlerin işlerini titizlikle yapmaları mümkün değildir. Tavanlarda yalıtım yapılmalıdır. Çatı yalıtımları binalara koruma sağlar. Çatı yalıtımı yoksa, su kaçağı meydana gelir ve bu da birçok soruna neden olur.

Uzman olmayanlar yoksa, çatı yalıtımı sorunları ortaya çıkabilir. Kaliteli bir çatı inşa etmenin maliyeti bina inşaatının maliyetinin yüzde 5’i kadardır. Durum böyle olsa da, İstanbul’daki bazı şirketlerin maliyetleri düşürmek için çatılar inşa ettiği biliniyor. Bu durumda kısa sürede çatılardaki problemler ortaya çıkar. Farklı kalitede çatı kaplama malzemeleri kullanılır. En kaliteli malzemelerin bile kullanıldığı bilinir, bilinçsizce uygulanır. Böyle bir başvuru yapıldığında çatıya harcanan para boşa harcanır. Ülkemizin tavanlarının çoğunda, arızalar uygulanır ve bu nedenle tavanlarda sorun yaşanır.

Bu durum İstanbul için değişmiyor. Bu nedenle, İstanbul’da yeni çatı şirketleri araştırırken, personelin bilgi ve deneyiminin yeterli olmasını sağlamak önemlidir. Aynı çatı onarımları için de geçerlidir. Şirket personelinin yetkili olup olmadığına dikkat edilmelidir. Şirketimizde görev yapan tüm personel yeterli tecrübe ve bilgiye sahiptir. Bu nedenle kusursuz uygulamalar yapar. Ayrıca firmamız çatı konstrüksiyonu ve onarımı için en kaliteli malzemeleri kullanmaktadır. Şirketimiz her türlü çatı problemi için profesyonel ekipler ile kusursuz hizmet vermektedir.

İstanbul’un tüm noktalarına ve Trakya bölgesine hizmet veren firmamız çatı onarımı, çatı izolasyonu, çatı temizliği ve çatı konstrüksiyonu tamamlanmaktadır. Müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutan firmamız, İstanbul’daki yeni çatı şirketleri arasında öncüdür. Yeterli teknik altyapı, deneyimli ve eğitimli personel ile hizmet veren firmamız, çatılarda meydana gelen sorunlara derhal müdahale edebilme yeteneğine sahiptir. Şirketimiz çatı işlemine başlamadan önce uzman kadrosu ile detaylı bir keşif gerçekleştirmekte, daha sonra gerekli çatı projesini hazırlamaktadır ve bu proje doğrultusunda işlemi yapmaktadır.

Çelik Çatı Nedir?

Çelik çatı, büyük binaların ve iş yerlerinin yapımında tercih edilen diğer çatılardan çok daha güvenlidir ve üretilen metal levhalar nedeniyle, çok daha yüksek kalitede bir çatı tipidir. Demir ve galvanizli sac çelik profillerin bütünlüğü denir.

 Çelik Çatının Faydaları

Çelik çatının ilk amacı güvenli olmaktır. Doğal afetlerde esnek bir yapıya sahip olan çelik yapının sağladığı güvenlik, insanlara güven veriyor. Yeni modern evlerde çelik çatılar tercih edilmeye başlandı ve pazar ölçekleri değişti. Büyük fırtınalarda bile kesinlikle su geçirmezdir ve sıcak ve soğuk havayı dışarıda tutar, böylece iç mekan havasının değişmemesini sağlar.

Aynı zamanda, yangın gibi durumlarda, diğer kaplamalara göre daha zordur. Çelik çatılar paslanmazdır ve size ve evinize yıllarca eşlik eder. Çelik tavanlar müşterinin isteğine göre şekillendirildiğinden ve mimari açıdan uygun yapıldığından, büyük profillerden yapılmış olmasından korkmayın. Ana malzemesi çelik olduğu için diğer modellere göre daha ucuz ve daha uygundur.

Çelik Çatı Uygulaması

Hafif çelik malzeme tasarımı, kullanıcıyla bina için uygundur. Çelik malzemeler geçmeli lamine profillerden oluşmaktadır. Ağırlık ve diğer detaylar kullanıcının isteklerine göre belirlenir. Öncelik, demir profil çatı çerçevesinin yapımına dayanır. Profiller düz bir yüzeyde bir kafes haline gelir ve çelik çatının ana hatları açıklanır. Fabrikalarda veya iş yerlerinde demir profiller yerine raylı sistemler kullanılmaktadır.

Orta direk adı verilen sistemle yapılan çalışmalarda, ortadan yapılan hesaplamalar doğrultusunda demir profilleri birbirine eklenir ve çatının genel görünümü ortaya çıkar. Sıcak, soğuk ve su yalıtımı sağlamak için 0.5 mm’lik ince plakalar çelik çatının tepesine taşınır. Bu nedenle, uzun yıllar boyunca güvenli bir çatıya sahip olmanın yanı sıra büyük bir memnuniyetle düz bir çatıya sahip olacaksınız.

Çelik Bir Çatı Nasıl Olmalı?

Çelik çatı ölçüleri değiştirilebilecek ideal bir çatı için kullanılması gereken profilin boyutu bu oranı m2’ye değiştirir.

Çelik Çatı Sistemleri

Çelik konstrüksiyon çatı: Çelik konstrüksiyon çatı üretiyoruz. Her türlü şart ve koşulda, her türlü şart ve koşullara uygun çelik çatı projelerimiz bulunmaktadır. Demir çatı – Metal çatı: Biz esas olarak demir çatı ya da metal çatı olarak da adlandırılan çelik çatı üretip monte ediyoruz.

Uzay çatı sistemleri: Uzay çelik çatı sistemi genellikle denir; Aquapark, sanayi siteleri, spor tesisleri, fuar alanları, sergiler, fabrikalar, depolar veya depolama alanları, stadyumlar ve otoparklar. Çelik uzay tavanları, gözenekli bir görünüme sahip, belirgin ve zarif bir görünüme sahiptir ve dikkat çekicidir. Döşeme çelik çatısı: Döşeme çatıları genellikle çatılı binalarda kullanılır. Eğim açısı ile istenen yükseklik verilebilir ve istenen yaşam alanı veya depolama alanı çatının altında sağlanabilir.

Kafes çelik çatısı: çok geniş alanları veya stadyum gibi yapıları kapsayan 3D çatılar olarak adlandırılır. Kırma çelik çatı: çatı, yapının her iki tarafında yatay yüzeylerle kaplıdır ve yapı çevresinde dolaşan oluklara çatılı çatı denir. Çelik bir yüzey çatı olarak da bilinir.

Sundurmanın çelik çatısı: 3 tarafı açık olan ve genellikle tesisler, ürünler gibi bir dizi girişi veya binanın alanlarını korumayı amaçlayan bir çatı şeklidir. Çelik çatı kulesi: çatı şeklini dik açılarda uygulayan, genellikle küçük boyutlu kare, dikdörtgen veya yuvarlak yapılar. Işıklı çelik çatı: genellikle, üçgen çatılar ve sundurma tavanları ve kızların çatısı altında çatı yapısında parlayacak camlı pencereler ile çatı şeklinde olan çatıya çelik çatı denir. Çelik çatı kelepçesi: Çelik çatı kelepçesi; Galvanizli boyalı saclar, alüminyum, alüminyum, bakır ve titanyum. Her 60 santimetrede bir klipsli çatı montajı gibi çinko kaplama malzemeleri. Kaplama malzemeleri bir sıkıştırma makinesi ile istenen açıda ve boyutta kesilebilir.

Neden Çelik Çatı

Çelik çatının neden cevap olduğunu merak ediyorsanız, işte bazı ipuçları: Geleneksel ışık tavanlarından farklı olarak dayanıklılık, kalite, uzun ömürlülük, kullanılan malzemeden üretime veya tüm üretim ve sanayi aşamalarına kadar güvenli olma, değişiklik veya çalışma kolaylığı sağlanabilir. İsteğe veya ihtiyaca göre herhangi bir şekilde monte edilir, şık bir görünüm kazandırır ve normal çatı sistemleri büyük yapıları kapatamaz, bu nedenle büyük yapı fabrikalarında, binalarda veya yapılarda çelik yapı çatı kullanılır.

Çelik Çatı Konstrüksiyonu Nasıl Yapılır?

Ayrıca, tüm güvenlik önlemlerinin iş güvenliği standartlarına uygun olarak alındığı ve uygulandığı bir gerçektir.

En İyi Çelik Çatı Şirketi

En iyi çelik çatı şirketi veya fabrikasını bulmak için, çelik çatıya ihtiyaç duyan tüm insanlar veya kurumlar derinlemesine bir araştırma içindedir. Müşteri memnuniyeti hedefli çalışmalarımızla projelerimizi zamanında bitirme prensibi ile sürdürüyoruz.

Çelik Çatı Fiyatları

Çatı yapımında kullanılan çeliği, kendi fabrikalarımızda üretiyoruz ve bu da çatı fiyatlarımızı arttırıyor. Çelik çatı fiyatları en uygun seviyede. Fiyatımızın karlılığına ek olarak, kalite ve dayanıklılıktan asla ödün vermeyiz. Çelik çatı fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Çelik çatı hesaplamaları hem fiyat hem de kullanılacak malzemeler dikkate alınarak hesaplanmaktadır. Çelik çatı tasarım süreci tarafımızdan; Mühendislerimizin ve profesyonel ekibimizin bilgisayar ortamındaki deneyimleri kalite politikamız göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır. Çelik çatı yapımı için kendi fabrikamızda üretilen birinci sınıf çelik çatı malzemelerinden oluşmaktadır. Dinamik yapımız ve teknoloji takibimizle en sağlam, kaliteli ve en iyi çelik çatıları üretmekten mutluluk duyuyoruz.

İnşaat, Tadilat, Dekorasyon, Tavan ve İzolasyon

Çelik çatı, yapının özgül ağırlığına herhangi bir ilave ağırlık eklemez ve olası doğal afetlerde kalıcılık sağlar. Yaşam kaybına yönelik yaptırım sağlayıcıyı etkilemez, çelik imalat elemanlarının yapısının yapısının bütünlüğünün korunmasına karşı yüksek direnç sağlar, kullanılan elemanların imalatında tam güven sağlar ve en yüksek değeri sağlar. Çatı sistemlerinin üretiminde ve kurulumunda kullanılan koruyucu malzemeler sayesinde kalite seviyesi.

Arazi, her mevsimdeki alandan bağımsız olarak, herhangi bir bölgede kolayca uygulanabilir. İstenirse, mal sahibinin veya yetkili kişinin almış olduğu veya kolaylıkla uygulayabileceği tüm projeler, projenin farklı uygulamaları herhangi bir estetik değişiklik yapılmadan tamamlanabilir. Proje, yapıları güçlendirmek için uyarlanabilir. Sistemler doğa ile uyumlu değildir, çatı minimum gereksinimlerle sorunsuz şekilde yapılabilir. k, ısıya ve soğuğa karşı direnci arttırır. Yangın veya doğal koşullardan en az düzeyde etkilenen bina sahibine herhangi bir ek hasar verilmez.

Çelik çatı sistemleri, alt yapıya sahip alanlarda, katlarda veya yapının tepesinde, ek iş veya maliyet gerektirmeyen alanlarda destek kapasitesi nedeniyle yapının kalitesini ve korunmasını arttırmaktadır. Çelik çatı, oluşturulacak olan geniş açıklıkları kaplayabilir ve gerekli destek sisteminin betonarme yapılara eklenmemesini sağlar. Bu, çelik çatı sistemini kullanımı daha konforlu hale getirir. Estetik bir görünüm sağlayan çelik çatı yapıları, görünüm için cephe kaplama sistemleri ile daha zarif, doğal ve uygun bir şehir yapısı yaratmaya yardımcı olur ve Avrupa standartlarına uygunluğu sağlar.

Amatör ruhla profesyonel çalışma anlayışını hedefleyen Model Demir Doğrama, yenileme, dekorasyon, çatı ve yalıtım, yaptığınız tüm çalışmalarla çelik konstrüksiyon ve çelik konstrüksiyon sektörüne hizmet etmeyi amaçlayacaktır. Günümüzde tüketiciler, kullanım kolaylığı, fiyat, ergonomi ve malzeme ve zaman tasarrufu gibi birçok nedenden dolayı çelik çatıyı tercih ediyorlar. Özellikle, hangarların ve alışveriş merkezlerinin yüksek tavanları çelik çatı imalatı ile inşa edilmiştir.

Çelik tavanı sadece hangarda veya alışveriş merkezinde değil istediğiniz alanda kullanabilirsiniz. Son zamanlarda, özellikle hayvancılıkta, barınaklardaki çelik çatının tercihi artmaya başlamıştır. Çelik çatı imalatı ‘bugün çatı imalatının önemli bir yüzdesini kapsamaktadır ve son zamanlarda çelik çatı imalatında ve tercihinde önemli bir artış olmuştur. Peki bu avantajı ve kullanım kolaylığını sağlayan çelik çatının üretim aşamalarında neler oluyor?  Çelik çatı imalatı  nasıl yapılır?  Çelik Çatı imalatında onaylanmış olan sürecin tüm adımlarını ve detaylarını inceleyelim. Bu şekilde üretilen çelik çatı, asgari olarak yangından veya olası tehlikelerden, doğal afetlerden ve doğal koşullardan etkilenir. Çelik çatı imalatı sırasında çelik çatıyı uzun süre korumak için birçok malzeme kullanılır ve çelik çatı uzun ömürlüdür. Çelik çatı imalatı, çelik çatının büyük bir kısmının fabrikaları üretim şeklinde terk etmesini sağlar. Bu nedenle, imalattan sonra, satıcı ve ürünü birleştiren bileşenler için fazla iş yükü yoktur. Şirket ayrıca zaman kazandırır.

Çelik çatı imalat ve kurulumu belli bir mevsim veya hava şartı gerektirmez. Mevsim Çatı Çelik Çatı İmalatı ve montajı sezonun her koşulunda yapılır. Uzman kadromuz, düzenli çelik çatınızı hava şartlarından bağımsız olarak en hızlı şekilde kullanıma hazır hale getirecektir. Belirli bir bilgi ve tecrübe ile ‘çelik çatı imalatı’ ile, en yüksek başarı seviyesine ulaşılabilir. Bu nedenle, çelik çatı kaplama şirketimiz uzman eğitmenlerimizle her seviyeden personelimize düzenli eğitim vermektedir. Çalışanlarımızın bilgisi bu şekilde artmakta ve firmamız ‘çelik çatı imalatında’ öne çıkmaktadır. Çelik çatı imalatı painting boyama işlemi yapılmamaktadır. Çelik çatı fabrikadan çıktığında, demir çelik malzeme kendi renginde ortaya çıkar. Bununla birlikte, dilerseniz, donanımınızın montajı sırasında çelik çatınızı herhangi bir renk seçeneğine göre boyayabilirsiniz.

Başa dön
Nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by