Çelik Çatı

Çelik çatı sistemlerinde, bina çatı yapımında çelik malzemelerin kullanılması, doğal afetlerden kaçınmak için binaya zarar gelmemesi için tercih edilir. Çelik Çatı Sistemleri binaya ilave ağırlık vermez. Eski çatılara kıyasla, çelik çatı sistemlerinin birçok avantajı vardır. Örnek vermek gerekirse, soğuğa ve sıcağa dayanıklı, daha uzun ömürlü, dayanıklılık açısından oldukça profesyonel. Çelik çatıları tanıyan çoğu kişi tarafından tercih edilir. Sağlıklı bir çelik çatı istiyorsanız, firmamızdan bir teklif isteyin. Daha uygun fiyatlar sunan firmamızın kalitesi nedeniyle, çelik çatı sistemleri birçok projeye imza attı.

Çelik Çatıların Avantajları

Çelik çatılar, görsel açıdan diğer çatılara göre daha çok tercih edilmektedir. Çelik çatılar Büyük binalarda yaygın olarak kullanıldığı gibi, şimdi küçük binalarda da tercih edilmektedir. Uzun ömrü ve bakımı için tercih edilir. Çelik çatılar, imal ve montajı yapılan mühendislik ve bilgisayar işleri ile tam olarak garanti edilmektedir. Çelik çatılar dayanıklılık açısından daha güvenlidir ve binaya fazla yük taşımamaktadır.

Ağır ve hafif tiplere bölünmüş çelik konstrüksiyon yapılar, üretim ve montaj sırasında bilgisayar ortamlarında yapılır, en küçük detayda hesaplanır ve yüklerle montaj sırasında herhangi bir problem yaşanmamasını sağlar taşınacak Çok çeşitli yapılar, değiştirme işlemlerini yapabilme ve bu yapıların her türlü inşaat türünde kullanımı, tüm işlemlerin daha kısa sürede tamamlanmasından dolayı çelik konstrüksiyon tercih edilmektedir. Çelik konstrüksiyon yapıların yüksekliğini dilediğiniz gibi artırabilirsiniz. Çelik kullanımından dolayı yükseklik sınırlarını belirlemek gerekli değildir. Çünkü tüm yapı malzemelerinin en dayanıklısı çelik elementtir.

Neden Çelik Çatılar?

Çelik çatı; Fiyat avantajı, montaj kolaylığı, üretim süresi, malzeme tasarrufu, uzun ömür, gerektiğinde taşınabilirlik vb. Avantajları sağladığı için sıklıkla tercih edilir. Hafif çelik yapılar, konutlar, alışveriş merkezleri, sosyal tesisler, hangarlar, depolar, hayvan barınakları vb. Çelik çatılar endüstriyel olmayan ve ağır çelik endüstriyel binalarda sıklıkla kullanılır.

Çelik çatılarda hiçbir mola veya mola olmadığından daha güvenilir ve tercih edilen bir sistemdir. Gelişmekte olan ülkeler tarafından tercih edilen çelik konstrüksiyon yapı sistemleri, özellikle deprem ve doğal afetler alanındaki ülkelerde en uygun inşaat sistemleri arasındadır. Ek olarak, taşıma kolaylığı, parçaların yerleştirilmesi ve çıkarılması, ekolojik ve geri dönüştürülebilir malzemeler nedeniyle daha sık tercih edilir. Dış etkenlerden dolayı deforme olmuş veya etkilenmiş parçaların kontrol edilmesi veya değiştirilmesi çok kolaydır.

Çelik çatılar imalat kolaylığı nedeniyle zaman avantajı sağlar ve dolayısıyla maliyetleri düşürür. Kar çatısının daha az olduğu bölgelere göre çelik çatı tasarımları yapılır ve daha hafif malzemelerin rüzgar yüklemesi tercih edilebilir. Çelik çatıyı hafifletmek yalnızca malzemenin geri dönüşünü sağlamakla kalmaz, aynı zamanda ek inşaat yüklerini azaltır ve binanın ömrünü uzatır.

Çelik Çatı Fiyatları

Fiyat avantajı olarak; Çelik çatılar, üretim, tedarik, nakliye ve montaj kolaylığı sağladıkları için inşaat yapılarını daha güvenilir, hızlı ve ekonomik hale getirir. Ek olarak, taşıma kolaylığı, yerleştirilmesi ve parçaların çıkarılması daha fazla tercih edilir çünkü ekolojik ve geri dönüştürülebilir malzemelerdir. Deprem bölgesinde bulunan ülkemizde yakın zamanda çelik yapılar tercih edilmiştir. Çelik üretiminde bir ülke olarak, komşu ülkelere kıyasla kalitemiz arasında büyük bir fark var. Bu sebeple çelik yapı imalatında birçok şirketimiz yurtdışında yüksek kaliteli projeler ve büyük projeler üstlenmiştir.

Fiyatları etkileyen faktörler genellikle doğal faktörlerdir. Yapının bulunduğu alan, kar yükü, rüzgar yükü, ıslak ortam, yağmur oranı, çatı eğimi, bina açıklığı vb. Faktörler, çelik çatı ürünlerinin tasarımını ve maliyetlerini etkiler. Binayı kurmak istediğiniz bölgedeki coğrafi koşullar çelik yapıya ve çelik çatıya ulaşan dikey ve yatay yükleri etkilediğinden profilin kalınlığının değişmesi sonucu maliyetlerde bir artış söz konusudur. Bu yükleri kapsayacak şekilde profil veya kağıdın özellikleri.

Çelik çatı üretimimiz, ancak çelik çatılarda kullanılan profilleri ürettiğimiz için bu konuda değerli müşterilerimizi desteklemekten memnuniyet duyuyoruz. Çelik çatı profilleri, teknik özellikler, fiyatlar, teslim süresi, teknik destek ve ürünlerimiz hakkında bilgi almak için satış ekiplerimizle iletişime geçin. Çelik Çatı profillerinde siz değerli müşterilerimizin çözüm ortağı olmaktan mutluluk duyuyoruz.  Çelik çatı hakkında en merak edilen şey; Çelik çatı fiyatları, çelik çatı uygulama aşamaları ve çelik çatı maliyeti. İstediğiniz bölümleri aşağıdaki başlıklara tıklayarak okuyabilirsiniz.

Çelik Çatı Konstrüksiyonunda Proses Aşamaları

Projeksiyon

Tavan uygulamasını belirlemek

Çapa işlemleri

Malzemelerin kesilmesi, delinmesi ve tesviye edilmesi

Çelik malzemeler (kutu profili, demir açısı, levha vb.); kaynak veya cıvata montajı

Boya rötuş işlemleri

Çatı malzemesi uygulaması (sandviç panel, trapez levha, osb levha vb.)

Çelik Çatı Nasıl Yapılır?

Uygulama planı, çelik çatı kolonlarının çatıya yerleştirilmesini kısaca açıklamaktadır. Bunu yaparken ip, el tipi metre, şerit metre, terazi, vb. Kullanılan el aletleri. Asıl amaç; sütunları projede olması gereken yere yerleştirmek. Yanlış bir uygulama hatalı çalışma ile sonuçlanır. Bu basit el aletlerine ek olarak, toplam istasyon adı verilen elektronik cihazlar da bu işlem için kullanılmaktadır. Bu cihazlar, yansıtılan bir ışının hedefe ve hedefe olan mesafesini ve açısını ölçebilir.

Çelik Çatı Montaj

Çelik çatı montaj için kaynak ve cıvata tercih edilir. Kaynak kalınlığı ve uzunlukları projede belirtilen detaylara uygun olmalıdır. Ayrıca cıvatalar, projede belirtilen sınıflara uygun olarak tedarik edilmeli ve kullanılmalıdır. Cıvatalı montajlarda, uygulama alanında genişletilen deliğin çapı, montajı kolaylaştırmak için son derece risklidir.

Özellikle bu işlem, yüksek sıcaklıkta propan-oksijen gazı sistemleri ile gerçekleştirilirse; Hem kesitin kaybı hem de deliğin etrafındaki alan, sıcaklık nedeniyle malzeme özelliklerinin kaybı nedeniyle daha zararlı hale gelir. Genel olarak genel kurul sırası; sütunlar, makaslar (veya ana kirişler), kayışlar, akışlar (isteğe bağlı).

 

Başa dön
Nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by