Çelik Konstrüksiyon Çatı

Çelik konstrüksiyon çatı uygulamalarında yapısal ağırlık olarak daha verimlidir. Ek olarak, inşaat bileşenlerinin ve dolayısıyla inşaat sisteminin hafifliği nedeniyle sismik kuvvetlere daha az maruz kalırlar ve bina üzerindeki yükü azaltırlar. Bu nedenlerden dolayı, hafif beton çatı yapım sistemleri, betonarme çatılar veya haddeleme profilli çelik bina binaları için de tercih edilmektedir. Bu çalışmada, betonarme çatılara veya lamine çelik profil bina binalarına uygulanan hafif çelik konstrüksiyon çatı sistemleri yerine, hafif çelik taşıyıcı konstrüksiyon sisteminde uygulanan çatı konstrüksiyonu incelenmiştir. .

Montaj elemanları ve yöntemleri, vidalar, cıvatalar, noktalar, perçinler ve kaynaklar gibi bağlantı elemanlarına sahip tespit elemanları olarak kullanılır. Galvaniz kaplamaların zarar görmesi, inşaat şartlarında zor kalite kontrolü, ağır kaynak makinelerinin taşınması zorluğu, diğer yöntemlerden daha uzun süren, sökülmesi ve değiştirilmesi nedeniyle kaynakla kombinasyon tercih edilmez. Aynı kaynaklı bağlantıda olduğu gibi, uçların montajı, elemanların sökülmesinin zorluğu ve sökülmüş elemanların tekrar kullanılması ve kırılmış profillerin noktada galvaniz kaplamasına zarar verilmesi gibi nedenlerden dolayı tercih edilmez.

Hafif çelik sistemlerde, cıvatalı bağlantılar genellikle hafif çelik elemanların beton elemanlarla veya diğer çelik elemanlarla kombinasyonunda kullanılır. Daha yaygın olarak, hafif çelik yapılardaki profilleri birbirine monte etmek için matkap uçlu vidalar (matkap uçlu vidalar) kullanılır. Profilin boyutuna ve levhanın düzenlenme sıklığına bağlı olarak, yaklaşık 12 metrelik bir bölüm geçilebilir.  Sürekli açılma durumunda, açıklığın ortasındaki destek noktasında hiçbir ek oluşum oluşmaz ve merkezdeki destek bükülme ve sapmayı azalttığı için, daha küçük profil bölümleri kullanılır veya daha ince kalınlıkta daha ince profil profilleri. Toplam yapısal ağırlık açısından değerlendirildiğinde, kat kirişlerinin veya kirişlerin sürekli açıklıklarını düzenlemek daha ucuzdur. Ek olarak, döşeme kirişinin veya kirişlerin destek duvarına oturduğu her noktada bükülmeye karşı bir bükülme profilinin kullanılması açıklığı olumlu yönde etkilemektedir çelik konstrüksiyon çatı.

Çelik Konstrüksiyon Çatı Avantajları

Hafif yapı sistemi, sistem bileşenlerinin taşınmasını kolaylaştırır ve bu nedenle her iki sistemde de nakliye maliyetleri düşüktür. Hafif ahşap ve ahşap taşıma sistemi bileşenlerinin üretiminde, hammadde tek bir işlemde profillenir ve hafif tonajlı araçları olan küçük bir depolama alanından taşınır.

Hafif çelik destek sisteminin bir parçası olan galvanizli profillerde, delikler açılabilir ve kurulum geçilebilir. Hafif çelik konstrüksiyon, montaj kolaylığı açısından ahşap çerçeve sistemine kıyasla avantajlıdır. Ahşap çerçeveli sistemlerde sıcaklık nedeniyle genleşme ve daralma olmaz. Hafif çelik sistemde, dış ısı yalıtımı yapıldığı sürece bu sağlanabilir. Ahşap sisteminde emprenye edilmiş ahşap kullanıldığında, bozulmaya ve böceğe karşı önlemler alınabilir. Emprenye işleminde, ahşabın böceklere ve çürümelere karşı ömrü, türüne bağlı olarak yaklaşık on kat artar. Bununla birlikte, ahşap emprenye bileşenleri genellikle kolay bulunabilirliklerinden dolayı uygulamalarda kullanılır.

Neden Çelik Konstrüksiyon Çatı

Çeliğin bazı binaların çatısının yapımında kullanılan bir malzeme olarak kullanılması, binanın doğal afetlerden kaynaklanan yükleri emmesini sağlayabilir. Bu şekilde yapılan yapılar, binaya kendi ağırlığının dışında bir yük veya kuvvet uygulamamaktadır. Bu yapılar özel olarak tasarlanmış çelik blokların mühendislik hesaplamaları yapılarak birleştirilerek yapılır. Bu avantajlar arasında, yüksek sıcaklıklara ve soğuğa karşı yüksek bir dirence sahip olduğu söylenebilir. Metalik malzemelerin daha uzun ömrü çelik çatıların avantajları arasındadır. İnsanlar bu sistemlerin ev yapımında nasıl ve ne amaçla kullanılacağı hakkında fazla bir şey bilmiyorlar. Öyle ki, çelik konstrüksiyon çatı ne olduğu sorulduğunda, birçok insanın tam olarak nasıl ve ne amaçla olduğu hakkında hiçbir fikri yok.

Çelik tavanların diğerlerinden daha uygun bir görüntü sağlamak için tercih edilmesinin iyi bir nedeni olmalıdır. Çelik çatılar genellikle büyük binalarda kullanılır ve uzun ömürlülüğü bu çatıların hedeflerinden biridir. Uzun yıllar bakım gerektirmeyen bu çelik çatılar çok kolay bakım ile kullanılmaya devam edilebilir. Çelik çatının ne olduğu sorusuna, çelik çatıların tamamen bilgisayar ortamlarında üretildiği yanıtlanabilir. Bu nedenle, tamamen sistematik ve aslına uygun olarak monte edilebilecekleri gerçeği, bu yapıların birçok büyük binada kullanılmasının temel nedenidir.

Çelik konstrüksiyon çatı inşaattan montaja kadar olan süreçleri tamamen sistematik olarak gerçekleştirilir ve çalışanlar ne yapmaları gerektiğini bildikleri için yapıya yorum eklemezler. Büyük yapıların üst çatılarının imalatında, bilgisayar programlarının getirdiği doğal kuvvetler hesaplanmakta ve özel ebatlarda çelik sistemler üretilmektedir. Büyük çelik profillerden yapılmış bu yapıların güvenliğinden emin olabilirsiniz.

Çelik Çatı

Çelik çatılar, yüksek mukavemeti, ekonomik fiyatları, standart üretim teknikleri, binalara ek bir yük getirmemesi, uzun ömür ve dayanıklılığı nedeniyle sıkça kullanılmaktadır. Çelik çatı tasarımı uygulamasının montajı. Çelik çatı imalatı. Çelik çatıların bakım ve onarımı

Projeksiyon aşamasından uygulamaya, istenilen yere, firmamız çelik çatı hizmetlerini çeşitli açılardan sunmakta ve uzman kadrosu ile kusursuz hizmet vermektedir. Ayrıca, çalışma öncesi keşif, tasarım ve destek hizmetleri de firmamız araştırma ve maliyet analizi, malzeme ve ürün tedariki, sahada montaj, ihtiyacınıza göre anahtar teslim projelerin üretimi, üretimi ve montajı hizmetlerini sunmaktadır.

Çelik  konstrüksiyon çatı; Çatı sistemlerinde ihtiyaç duyulan çatı analiz raporları, çatı dayanıklılığı ve çelik çatı hizmetleri alanında tecrübeli genç ve dinamik kadrolara göre proje testlerinin çevre şartları da inşaat sağlar kurulum sitesinden. Ekonomik fiyat politikasında, müşterilerinize uygun fiyatlarla ve sınırsız memnuniyetle ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz firmamızda yeni nesil teknoloji yapı sisteminden yararlanabilirsiniz. Betonarme yapılamayan yerlerde, kullanımın avantajları ile yapının proje aşamasında statik hesaplamalar yaparak üç boyutlu çizimler yardımıyla binanın proje detaylarındaki tüm detaylarını inceleyebilirsiniz.

Çelik tavanlar, kullanım avantajları ve çok farklı montaj seçenekleriyle tavanlar için cazip bir seçenek haline gelmiştir. Müşteriler, ‘Çelik Çatı Projesi’nin planlarını almak ve bu sorunlar hakkında bilgi edinmek için şirketlere gitmeye isteklidirler. Çelik çatılar uzun yıllar dayanıklı malzemeler olduğundan, bir çelik çatı inşa ettikten sonra, uzun yıllar Çelik Çatı Projesinden uzun bir çizim yapmanız gerekmez. İsterseniz projesinin çiziminden sonra inşa ettiğiniz çelik çatıları, uygun şartlar sağlanmışsa çelik çatı projesi’nin sağlanması ile başka bir yapıya devredebilirsiniz.  Projesinin çizimi, teknik bilgi gerektiren ve çoğu şirkete meydan okuyan bir iştir. Çelik konstrüksiyon çatı hizmetleri konusunda uzman olan şirketimiz, mühendislerimiz ve teknik personelimiz ile her türlü “Çatı Çelik Çatı Projesi” için size kolay çizim imkanı sunar.

Çelik Konstrüksiyon Projesi

Çelik Çatı Projesi’nin ‘istek’ çiziminde ekibimiz fikir ve isteklerinize daima saygı duyuyor. Çelik çatı projesine uygun fikirleriniz eklenecek ve talepleriniz doğrultusunda Çelik Çatı Projesi oluşturulacak. Çelik çatı projesi basit bir işlem değildir. Alanında uzman olmayan, özel teknik donanım kullanmayan ve çizimine sahip olmayan şirketlere güvenmeyin. Aksi takdirde, istediğiniz çelik çatı hayalinizdeki gibi olmayacak ve çiz Çatı Çelik Çatı Projesi birçok yönden eksik olacaktır. Çelik çatı şirketimiz size yıllarca güvenli hizmet vermeye hazırdır.

Çelik konstrüksiyon yapılar, betonarme yapılar sağlayamaz, avantajlar sunar, Taşıyıcı sistemin metal kolonları ve destekleri. Yapıcı bir sistemdir. Güvenilir ve uzun süreli bir hizmet sunun. Çelik konstrüksiyon çatı, özellikle inşaat teknolojisi. Büyük yapılar ve çalışma alanları için teklifler. Firmamızın çelik konstrüksiyon yapıları.

 

Başa dön
Nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by