Çelik Konstrüksiyon

Çelik konstrüksiyon binalar, çelik platformlar, çatı ve sütun çerçeveleri ve kirişler, ızgaralar, makine ekipman destekleri, boru köprüleri, boru destekleri vb. İmalat ve montaj işleri. Endüstriyel tesislerin imalat ve teknolojik montajı. Çelik konstrüksiyon imalatı ve montajı.  Çelik yapı ve binaların imalat ve montajı. Endüstriyel boru. Boru hatları. Doğalgaz boru hatları. Paslanmaz ekipman imalatı. Mekanik ekipmanların montajı. Betonarme yapılar. Proses ekipmanlarının üretimi ve montajı. Gaz kanalları, siklonlar. Depolama tankları. Endüstriyel tesislerin gözden geçirilmesi ve modernizasyonu. Bakım ve onarım işleri.  Döner fırın manto, halka, balya değişimi ve ayarlamalar. Çelik imalat, montaj ve inşaat işleri (ulusal ve uluslararası)

Çelik Konstrüksiyon Nedir?

Çelik yapılara genellikle çelik yapı yapıları denir. Özellikle inşaat sektöründe çok yaygındır. Yapıların yapısal sistemlerinde kullanılan çelik yapı teçhizatı, deprem gibi doğal afetlere dayanıklı yapıların üretimini garanti eder. Özellikle deprem yetersizliği olan bölgelerde tercih edilir. Yüksek ve geniş kesit yapıları. Bu çelik konstrüksiyon yapılar dayanıklı ve son derece dayanıklıdır ve kolayca monte edilebilir. Projeler için özel olarak tasarlanabilen çelik sistemler üstün mekanik ve statik özelliklere sahiptir. Diğer sistemler için güvenli ve nispeten ucuz yapılardır.

Özel çelik yapılar, bir veya daha fazla tesisin fabrikaları, çelik konstrüksiyon hangarları, köprüler, ayrı veya çok katlı evler, otobüs durakları, otoparklar, alışveriş merkezleri, çelik yapılar, metalurji endüstrisi, otomotiv endüstrisi, atölyeler, tesisler spor, çelik platform, odun ve tarım. Endüstri, çatı sistemleri, asma kat ve asma kat, çeşitli endüstriyel yapılar. Çelik konstrüksiyon yapılara büyük avantajlar sağlar.

Özellikle korumalı yapısı ve dayanıklılık direnci nedeniyle, birçok kişinin tercih ettiği çelik konstrüksiyonlar uygun fiyat avantajları nedeniyle tercih edilmektedir. Model Demir Doğrama olarak, tecrübeli, araştırmacı ve yenilikçi yapısı, müteakip alanlarındaki inşaat yatırımları için anahtar teslimi inşaat hizmetleri, müşterilerin ihtiyaç ve gereksinimlerine göre teknik çözümler sağlama yaklaşımı, değerlerine bağlılık, ekonomik ve optimal çözümlerin üretiminde titizlik.

Çelik konstrüksiyon bitmiş projeleriyle seçkin ve önemli bir marka değeri yaratmayı başarmış ve sektördeki saygın şirketler arasında yerini almıştır. Şirketimiz projeli veya projesiz her türlü çelik ve paslanmaz çelik üretebilir ve tasarım aşamasındaki imalat ve montaj sorunlarını ortadan kaldırarak montaj alanındaki tecrübesini başarıyla uygular.

Kaynak ve tesisat konularında uzman ustalarla çok sayıda anahtar teslimi proje gerçekleştirmiştir. Paslanmaz çelik konstrüksiyon, galvanizli ve GRP bileşiklere sahip ustalığımız, aynı projede bile birbirimizden farklı ürünler kullanmamızı sağlıyor. Bu bilgi ve tecrübe, müşterilerimiz yerine farklı firmalar yerine tek bir firma ve tek bir sözleşmeyle zaman ve para kaybını önleyerek çözüme ulaşmak.

Çelik Konstrüksiyon Yapı Sistemleri

Modern dünyada inşaat sektöründe en çok kullanılan inşaat malzemesi olan Çelik Yapı Sistemlerinin imalat montaj proje hizmetleri. Yapının çok yönlülüğünden daha düşük maliyetli olması ya da yüksek mukavemeti nedeniyle sürdürülebilir ve elverişli olmasının avantajları nedeniyle birçok malzeme yerine tercih edilir. Çelik yapı imalat montaj projeleri planlama ve iyi koordinasyona dayalı süreçlerdir. ve tasarım süreci başlatılmalıdır.  Bu planlama süreci kolay kurulum sağlar. İmalat projelerinin tasarım ve planlama bölümünde çelik konstrüksiyon üç önemli faktör vardır. Pratik çelik montaj sırası, çelik konstrüksiyon montajının basitliği, mantıksal maliyetler dizisi.

  • Kirişler, kolonlar ve takviyeler,
  • Zeminler,
  • Kafes,
  • Çatı ve zemin kaplamaları.

Çelik yapı imalat montaj projeleri Montaj işlemi sırasında projeye göre üretilen bileşenler alanında bir çerçeve üzerine monte edilir. Genel olarak gerçekleştirilen operasyonlar aşağıdaki gibidir; Bileşenler çıkarılır, uygulanacak alana yerleştirilir, bu yerleştirilmiş bileşenler cıvatalarla veya saha kaynağıyla birleştirilir, birleştirilen bileşenlerin çerçevesi hizalandıktan sonra cıvatalar tamamlanır, yapı ana yükleniciye teslim edilir. Proje ve tasarım sırasında verilen kararlar, bu süreçleri güvenli, hızlı ve ekonomik bir şekilde tamamlamak için çok önemlidir.  İyi bir koordinasyon, çelik konstrüksiyon imalat projesi süreçlerinin iyi bir şekilde ilerlemesi için büyük rahatlık sağlar. Malzemenin hem sahada hem de çevre yollarda taşınması, boşaltılması ve montajı için yeterli taşıma tesisi bulunmalıdır çelik konstrüksiyon. Özellikle, gerekli tekerlek yüklerine erişim için düz bir yüzeyin oluşturulması çok önemlidir.

Çelik Yapı İmalat Firması

Binaların ve köprülerin çelik yapılarının montajı için Vinçler ve mobil kaldırma çalışma platformları kullanılır. Vinçler genellikle iki gruba ayrılır: Mobil vinçler (kamyon vinçleri, paletli vinçler ve arazi vinçleri) . Mobil olmayan vinçler (kule vinçleri) Montaj sırasında çelik yapıya erişmek için kullanılır. Böylece, vinç tarafından kaldırılan parçalar vidalanır.

Çelik Yapı İmalatında Montaj Projeleri Sürecinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Temel ölçüm ve kontrol ağı ile hat ve seviye ekipmanının temel ölçümü doğru yapılmalıdır. Ölçüm aletleri, kullanımdan önce ve sonra ölçüm departmanı tarafından gözden geçirilmelidir. Temel şablon desteği yeterince güçlü ve sağlam olmalıdır. Aksi takdirde, şablon beton keserken hareket eder. Ek olarak, çelik levha veya taban destek yatağı gerekli sabitleme araçlarıyla donatılmalıdır. Bu, doğru pozisyon ve yüksekliği sağlayacaktır.

Dikey ve yatay eksenlerin tolerans seviyesi ve çelik veya yatak levhasının yüksekliği işleme için arttırılması gereken sapma derecesi olarak alınmalıdır. Çelik kirişleri monte etmeden önce, montaj ünitesinin merdiven yatağına gömülü ankraj cıvataları kontrol edilmelidir. Çelik çatı makaslarını monte etmeden önce; Ankraj cıvatası boyutunu, yüksekliğini ve eğimini kontrol edin. Çizimlerle uyumlu olmayan bir durum varsa, gerekli düzeltmeleri yapmak önemlidir. İnşaat sektöründeki birçok yenilikçi çelik konstrüksiyon imalat montaj projesi, ekonomik ve imalat faydaları nedeniyle artan talep görmektedir çelik konstrüksiyon.

Başa dön
Nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by