Çevre Demirleri

Model Demir Doğrama Firması Olarak Faaliyetlerimiz

Yoğun hammadde ve enerji ve atık üretimi yapan bir sektör olan demir çelik sektörümüzde, çevre demirleri gerekli tüm önlemlerin alınması, enerji tasarrufu çalışmalarının yapılması ve etkilerinin en aza indirilmesi büyük önem taşımaktadır. sürdürülebilir çelik üretimi için çevre. Çelik üreticisinin hurda yüklemesi, eritilmesi ve eritilmesi toz ve yakıt emisyonundan kaynaklanmaktadır. Elde edilen toz, torbalardaki toz toplama sistemleri tarafından tutulur. Farklı kapasitelerde kurulu toz toplama sistemleri zamanla değişen kapasite gereksinimlerini karşılamak için genişletilir veya değiştirilir. Bacalarda tutulan tozlar, içerdikleri çinkonun geri kazanılması için granülasyon veya toz yoluyla yetkili kurtarma şirketlerine gönderilir çevre demirleri.

Fabrika içindeki asfaltlar ve yol kaplamaları hemen hemen tüm tesislerde beton ile yapılmıştır çevre demirleri. Bu nedenle, yollardan ve açık alanlardan yayılan tozun önlenmesi amaçlanmaktadır. Hurda metal alanlarını kaplayan toza karşı büyük bir mücadele var. Fabrika yakınındaki ağaçlandırma faaliyetleri de tozun çevreye yayılmasını önlemeye yardımcı olur.

Baca gazı emisyonlarının çevreye yayılmasını önlemek için kuru ve ıslak toz toplama sistemleri kurulmuştur. Kok fabrikasında, baca gazı temizlenirken, yüksek fırın, sinter fabrikası, kireç fabrikası ve çelik atölyesi, gazdaki yabancı maddeler yan ürünler olarak kullanılmak üzere geri dönüştürülür. Entegre tesislerde çevre demirleri baca tozunun bir kısmı sinterleme işleminde hammadde olarak yeniden kullanılır. Katran, benzen ve amonyum sülfat gibi pazarlanabilir yan ürünler kok fabrikasından elde edilir ve üretim işlemi sonucunda ortaya çıkan cüruf klinker üretiminde kullanılmak üzere çimento fabrikalarına satılır. Tesiste, kok gazı, yüksek fırın ve çelik gazı gibi türetilmiş gazların tesiste yakıt olarak kullanılmasıyla, hem enerji tasarrufu hem de bu gazların neden olduğu çevre kirliliği önlenir.

Yıkama suları işlemden sonra işleme geri döndürülür. Bazı bitkilerde kullanılan proses suyunun yaklaşık% 90’ı proseslerde tekrar kullanılmaktadır. Ayrıca, bazı tesisler modernize edilmiş, kapasiteleri arttırılmış veya yeni tesisler kurulmuştur. Tesislerde demir-çelik üretim sürecinde ortaya çıkan atıkların kullanımı ve çeşitli şirketler tarafından oluşacak bölgesel tesislerde geri dönüşüm için çalışmalar sürdürülmektedir. Demir ve çelik atıklarında önemli bir yeri olan çelik cürufunun ekonomiye kazandırılması için çeşitli projeler geliştirilmektedir.

Beyaz eşya, otomotiv endüstrisi, makine imalatı ve inşaat gibi birçok çelik tüketim sektöründen hammadde üreten ekonominin lokomotifi olan demir çelik sektörümüzde son yıllarda Üretime yönelik üretim şirketi kavramı, sosyal sorumluluk ve daha yüksek enerji verimliliği ile bir ibi şirketi kavramı ile değiştirildi. Çevreyi daha az kirleten teknolojilere ve projelere daha fazla dikkat. Sonuçlar sektörün bu alanlarda yaptığı yatırımların başarılı olduğunu göstermektedir. Çelik sektörümüz, sürdürülebilir üretimin bugüne dek yaptığı gibi modern medeniyetin bir gereği olması anlamında çevreye saygı duymaya büyük özen göstermeye devam edecektir çevre demirleri.

Amacımız, çevresel performansı sürekli olarak geliştirmek için tüm çalışanlarımıza en iyi uygulamaları ve eğitimleri sunarak çevre konusunda farkındalık yaratmaktır. Evinizi çevreleyen duvarda güvenlik barınız olsun, evinizi, evinizi, evinizi, evinizi, evinizi, bahçenizi, çiftliğimizi gelip ölçelim. Aşağıda istediğiniz şekli ve ebatlara göre fiyatı gösteriyoruz çevre demirleri.

 

 

 

Başa dön
Nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by