Doğal Gaz Hatları

Model Demir Doğrama olarak  imalat ve montajını yaptığımız, doğalgaz hatları;  enerji boru hattı türü vardır: genellikle petrol ve doğal gaz boru hatları. Petrol boru hattı ağı, ham petrol hatları, rafine ürün hatları, yüksek düzeyde uçucu sıvı hatları (HVL) ve karbon dioksit (CO2) hatları içerir. Ham petrol boru hattı ayrıca toplama hatları ve iletim hatlarına bölünmüştür. Toplama hattı, daha sonra taşınması için daha yaygın bir noktaya götürmek için, genellikle bir petrol sahası içinde üretilen yağı toplayan bir boru.

Gaz toplama boruları, ham petrol bulunan bölgelerde genellikle 2 ila 8 inç çapında küçük borulardır En büyük ham petrol taşıma boru hatları, ham petrolü üretim sahalarından rafinerilere taşıyor doğal gaz hatları. Büyük çaplı bir çelik borudan oluşan iletim borusu sistemi. Bu borular doğalgaz hatlarında 4 bar basınçta kullanılmaktadır. Hatlar 20 bar çelik boru, 4 bar ara hat ve 0.4 bar iç hattan oluşmaktadır. Kompozit polietilen borular, 20 bar bölümlerinde test amaçlı kullanılmıştır. Standartların oluşturulmasıyla birlikte kullanımı genelleştirilecektir. Binada yangından etkilenmeyen kompozit borular üzerinde çalışmalar devam etmektedir.

Doğalgaz hatları, kaplama çok katmanlı bir uygulamadır ve üç önemli malzemeden yapılır. Bu uygulamanın ilk katmanı, yüksek performanslı bir antikorozif erimiş epoksi tozu olup, ikinci kat, üst katman ve epoksi tozu katmanının yapışmasını sağlayan yapışkan kopolimerdir. Son kat olarak uygulanan polietilen / polipropilen kaplamaya ek mekanik koruma sağlar. Çelik borunun yüzeyini korozyona karşı korumak için borunun iç ve dış yüzeylerindeki epoksi kaplama sistemi tercih edilir. İçme suyu, kanalizasyon, yağ ve doğal gaz borularında en çok kullanılan kaplama türlerinden biridir.

Başa dön
Nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by